آموزش تعمیرات گیرنده دیجیتال ایکس ویژن

نمایندگی تعمیرات ایکس ویژن
نمایندگی تعمیرات ایکس ویژن

گیرنده(رسیور DVBT) دیجیتال ایکس ویژن، یکی از معروفترین گیرنده دیجیتال های روز بازار ایران می باشد. گیرنده های دیجیتال ایکس ویژن توسط شرکت مادیران تولید می شود. ایران آنت به عنوان نمایندگی تعمیرات گیرنده دیجیتال ایکس ویژن کلیه محصولات این برند را سرویس و تعمیر می کند. البته شما می توانید با خواندن این مقاله تا حدودی مشکلات متداول این گیرنده های دیجیتال را تعمیر کنید.

 

تعمیر رسیورهای DVBT نیاز به تخصص بالایی در زمینه الکترونیک دارد ولی در این متن سعی می کنیم متداولترین مشکلاتی که این گیرنده های با آن مواجه هستند را بصورت کاملا مشروح توضیح بدهیم.

 

گیرنده های دیجیتال(رسیور DVBT) ایکس ویژن سیگنال ندارند:

در این موارد اکثر مشکلات به نداشتن آنتن مناسب برمی گردد. در این حالت شما نیاز دارید که بخش مربوط به دریافت کننده سیگنال با همان تیونر دستگاه را بررسی کنیم.

 

نکته خیلی مهم! رسیورهای DVBT سیگنالهای کشوری را دریافت میکنند و با رسیورهای ماهواره فرق دارند. مجموعه ایران آنتن رسیور ماهواره تعمیر نمی کند. لطفا در این زمینه درخواست آموزش یا تعمیر نفرمایید.

در صورتیکه گیرنده دیجیتال ایکس ویژن شما، سیگنال ندارد نیاز است که مدار تیونر دستگاه بررسی گردد. در این مدار اغلب مقاومت های SMD روی دستگاه با مشکل مواجه می شوند و نیاز است که یکی یکی آنها بررسی گردد.

گیرنده دیجیتال ایکس ویژن روی بوت Boot می ماند:

علت روی بوت مانده گیرنده دیجیتال ایکس ویژن به دو مورد بستگی دارد، یکی از این موارد مربوط است به مدار پاور دستگاه، در صورتیکه پاور دستگاه برق کافی برای بخش گیرنده تولید نکند، دستگاه قابلت تامین برق سی پی یو و لود اطلاعات از روی آی سی فلش را ندارد. به همین دلیل است که نیاز است بخش تامین برق یا همان پاور گیرنده تعمیر گردد.

ایران آنتن به عنوان نمایندگی تعمیرات گیرنده دیجیتال ایکس ویژن  کلیه محصولات ایکس ویژن را بصورت کاملا تخصصی سرویس و تعمیر می کند.

از دیگر دلایل روی بوت مانده گیرنده دیجیتال ایکس ویژن این است که آی سی فلش دستگاه مشکل داشته یا برنامه آن آسیب دیده است. به همین خاطر نیاز است آی سی فلش دستگاه تعویض گردد یا مجددا روی آن برنامه نویسی شود.

 

علت روشن نشدن رسیور ایکس ویژن چیست؟

از علت هایی که باعث می شود که گیرنده های دیجیتال ایکس ویژن روشن نشوند این است که بخاطر پاور دستگاه مشکل دارد یا سی پی دستگاه با مشکل مواجه شده است. در صورتیکه پاور دستگاه مشکل داشته باشد، این موضوع قابل حل خواهد بود ولی در صورتیکه سی پی یو دستگاه مشکل داشته باشد، دیگر قابل حل نبوده و بایستی دستگاه تعویض گردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.