تعمیرات گیرنده دیجیتال در شرق تهران

شماره تماس واحد تعمیرات گیرنده دیجیتال : 02177719554


از زمانیکه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شروع به ارسال سیگنالهای دیجیتال به جای آنالوگ برای آنتهای هوایی ساختمانها کرد، دیگر سیگنالهای آنالوگ از مدار تلویزیون خارج گردید و اغلب مردم روی به گیرنده های(رسیورهای) دیجیتال آوردند. شرکتهای ایرانی مختلفی روی به تولید این دسته از گیرنده های دیجیتال آوردند که از آن جمله می توانیم ایکس ویژن، دنای، مکسیدر، استارت و غیره اشاره کرد. این گیرندهای دیجیتال با داشتن حداقل سیگنال کار می کنند.


در ذیل تعدادی از ایرادات متداول در این گیرنده ها را شرح خواهیم داد که در صورت امکان خودتان بتوانید گیرنده خود را سرویس یا تعمیر کنید:

علت قطع شدن تصویر:


علت قطع شدن تصویر گیرنده های دیجیتال، من جمله گیرنده های دیجیتال دنای، ایکس ویژن و دیگر انواع گیرنده چندین عامل بر می گردد، یکی از این عوامل مربوط است به تیونر دستگاه، تیونرها وظیفه دریافت سیگنال ها و ترجمه کردن آنها به سیگنالهای دیجیتال را دارند. در صورتیکه تیونر دستگاه با مشکل مواجه شده باشد، در هیچ حالتی سیگنال به دستگاه وارد نمی شود و شما امکان دریافت تصویر را ندارید. در صورتیکه نمی دانید چگونه باید متوجه بشوید که تیونر دستگاه شما مشکل دارد می توانید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

تیونر رسیور
تیونر یک گیرنده دیجیتال

توجه مهم! بازدید کننده محترم، ایران آنتن براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند، لذا در این پایگاه هیچگونه آموزش، سرویس یا خدماتی در خصوص رسیورهای ماهواره وجود ندارد. لذا خواهشمند است در این خصوص حتی تقاضای راهنمایی هم نفرمایید!!!!

تعمیر رسیورهای دیجیتال

از دیگر ایراداتی که گیرنده های دیجیتال(رسیورهای DVBT) ایجاد می کنند این است روی بوت BOOT می مانند. این خطا به چند دلیل ایجاد می گردد. یکی از این دلایل این است که دستگاه مشکل برقی دارد و نمی تواند برق لازم جهت عملیات بوت را تامین کند. در این حالت نیاز است که مشکل برقی دستگاه حل شود. و از عوامل دیگر آن این است که برنامه دستگاه از روی آی سی فلش دستگاه پاک شده است و یا برنامه خراب شده است و نیاز است که مجدد برنامه ریزی بشود.